Pohľad späť - 24 hodín pre Pána

24pre pana2016Farnosť Sereď sa opäť zapojila do pôstnej výzvy Svätého Otca Františka - 24 hodín pre Pána. Je to celosvetová aktivita, ktorá je príležitosťou na to, aby veriaci v tomto pôstnom období prehĺbili svoj vzťah s Pánom prostredníctvom modlitieb, ticha, pokánia a hlbšie uvažovali nad Božím milosrdenstvom.

Vo farskom kostole v Seredi sa aktivity v rámci iniciatívy "24 hodín pre Pána" začali v piatok 04. 03. ráno po rannej sv. omši a intenzívne pokračovala večer o 17.15 h krížovou cestou, po ktorej nasledovala prvopiatková sv. omša o 18.00 h s príhovorom "O milosrdnom otcovi". Súčasťou večerného programu boli aj Vešpery z Liturgie hodín. Neskôr účinkovali a poklonu pred Sviatosťou Oltárnou doprevádzali i mladí z farnosti, najprv o 23.00 h modlitbou chvál a potom o 3.00 h modlitbou Korunky Božieho milosrdenstva. Program sa zavŕšil Eucharistickým požehnaním v sobotu ráno o 7.00 h, ktorému predchádzalo Posvätné čítanie a Ranné chvály. Počas týchto dní mohli veriaci vo farskom kostole v tichosti rozjímať, modliť sa a pristupovať k sviatosti zmierenia, ktorá sa vysluhovala intenzívnejšie.

Viac fotografií si môžete prezrieť vo fotogalérií: https://goo.gl/photos/XuUNqZdEbMt82Lkv6