Súťaž o najstaršiu fotografiu

kostolV našej farnosti sa v piatok 23. mája 2014 uskutoční Noc kostolov. Srdečne vás pozývame zapojiť sa do súťaže o najstaršiu fotografiu z nášho kostola.

Môže ísť o fotografiu z interiéru alebo exteriéru kostola, prípadne z bohoslužieb, pútí či iných aktvít súviacich s našou farnosťou. Na fotku treba napísať vaše meno, mená osôb, ktoré sa na fotografii nachádzajú, uviesť, o akú udalosť ide a aspoň približný rok vyhotovenia fotografie.

Staré fotografie môžete nosiť do sakristie do krabice na to určenej. Všetky budú vystavené počas Noci kostolov a neskôr sa vrátia majiteľom.

No zlo v skutočnosti neexistuje, pane, aspoň nie samo o sebe. Zlo je absenciou Boha. Je to ako s tmou a zimou. Je to slovo, ktorým chcel človek vyjadriť nedostatok Boha. Boh nestvoril zlo! Zlo je dôsledkom toho, keď človek nemá dostatok Božej lásky. Božia láska je jeho darom v našom srdci. Je to ako zima, keď tu nie je teplo a tma, keď tu nie je žiadne svetlo.