Podeľme sa = pôstna polievka

• Ostatná aktualizácia: piatok, 18. marec 2016, 22:22
  • Napísal: Andrej Macho
  • 17 mar

polievka1Katolícke hnutie žien Slovenska už po 10. krát zorganizovalo pôstnu aktivitu s názvom Podeľme sa! Táto aktivita začala Popolcovou stredou a trvá do Veľkonočnej nedele. Podeľme sa! sa od iných zbierok odlišuje tým, že ľudia nedávajú almužnu, ale delia sa s inými.

Seredská farnosť sa spolu so spoločenstvom rodín farnosti do tejto dobročinnej akcie zapojila aj tento rok a dá sa povedať, že toto podujatie sa v našom meste stáva peknou tradíciou. V doobedňajších hodinách sa po farskej sv. omši v kostolnej záhrade stretli ľudia, ktorí sa rozhodli pomôcť tým, ktorí pomoc potrebujú. Účastníci podujatia mali na výber z troch druhov polievok: kapustovú. fazuľovú a nedeľný vývar. Aj takáto akcia je pekná príležitosť stráviť čas v kruhu farskej rodiny spolu s rehoľníkmi a kňazmi - pánom dekanom, kaplánom a diakonom. Vyzbierané peniaze, 1200 eur, budú odovzdané ako milodar pre Centrum pre obnovu rodiny, ktoré poskytuje odbornú pomoc a prístrešie pre tehotné ženy, ženy s nechceným tehotenstvom, opusteným matkám s deťmi a rodinám v krajnej núdzi.
VIAC FOTO NA: https://goo.gl/photos/sERyHDPjytZhjj499

polievka2