Peší pútnici z Krakova sa zastavili v Seredi

• Ostatná aktualizácia: pondelok, 17. september 2018, 07:54
  • Napísal: Andrej Macho

putnici spanieli 3V piatok 10.08.2018 poobede navštívilo farnosť Sereď 27 peších pútnikov. Títo pútnici putujú zo Svätyne Božej milosti v Krakove cez Baziliku navštívenia Panny Márie v Starých Horách s ukončením púte v Bazilike Panny Márie v Mariazelli. Pútnici sú odkázaní len na pomoc a dobrosrdečnosť ľudí, ktorých na svojej ceste stretnú. Na túto pešiu púť sú vyslaní s požehnaním madridského arcibiskupa-metropolitu.

Do Serede začali prichádzať po skupinkách od 16.00 cca do 21.00 hod. Za spolupráce našich kňazov, bohoslovcov a vedúcej Farskej charity v Seredi boli na túto jednu noc ubytovaní a pohostení u sestier sv. Cyrila a Metoda.

Sprevádzajúci kňaz prišiel medzi poslednými a sestre Marke, ktorá ich v rehoľnom dome prijala, odovzdal list, ktorý prikladáme nižšie

"Veľmi to na mňa zapôsobilo a dojalo ma to. Ráno mali v stane sv. omšu, potom raňajky a následne kňaz začal ošetrovať nohy pútnikom." hovorí s. Marka

Najmladší pútnik mal 11 rokov a najstaršia pútnička mala 65 rokov.

O 11:30 sa od nás vydali opäť na cestu.

putnici spanieli 1