Farské agapé 2015

• Ostatná aktualizácia: nedeľa, 16. august 2015, 00:24

agape 2015Už šiesty ročník Farského agapé sa uskutočnil v predposledný júnový týždeň v záhrade rehoľných sestier sv. Cyrila a Metoda v Seredi. Vo výbornom, aj keď trochu horúcom počasí a atmosfére sa stretli deti, mladí i tí skôr narodení. V uvoľnenej a priateľskej atmosfére pri rôznych atrakciách pre deti sa všetci cítili veľmi dobre.

Sestrička Marka nám v privítacom príhovore popriala zážitok spolupatričnosti v Kristovi a vedomie, že v JEDNOTE zvíťazíme nad zlom.

agape2015Najmladší si mohli zasúťažiť v rôznych disciplínach, za čo dostávali pečiatky, ktoré mohli neskôr premeniť na zaslúženú odmenu. Taktiež si vyskúšali streľbu z luku, vzduchovky, jazdu na koni či trampolíne. Medzi súťažami nechýbali Skladačka svätých, Uhádni kto som - hrdinovia z dejín, Maľba na kartóny - komixi rehoľníkov a rehoľníčiek. Pre všetkých bolo pripravené vynikajúce občerstvenie v podobe domácich koláčikov, cigánskej pečienky, kukurice i gulášu zdarma. Osvieženie prišlo v podobe súťaží pre dospelých, ktoré sa tiež niesli vo výbornej atmosfére. Celý večer sa zakončil filmom.

agape 2015Ďakujeme v prvom rade nášmu p. dekanovi, že si našiel čas, aby spolu so svojimi farníkmi trávil celé popoludnie ba až do samého konca. Taktiež p. kaplánovi a nášmu bohoslovcovi Tomášovi. Pozvanie prijali tiež bratia Františkáni a sestra z Kongregácie Jezu CJ. V rámci Roku zasväteného života a Dňa otvorených kláštorov (DOK) bolo Farské agapé obohatené touto tematikou: pri vstupe do areálu dostávali návštevníci záložky s komixom sestier a myšlienkou. Tiež si mohli pri odchode pozrieť bývanie sestier a prijať darček v podobe kúpeľných oplátok, ale s logom Kongregácie a textom nášho prvého písma - hlaholikou. Počas tejto akcie sme sa mohli stretnúť s mnohými rehoľníkmi i rehoľníčkami a taktiež pozvanie prijal ako bývalý pán dekan vdp. Peter Cibira, tak aj s. Václava, generálna predstavená Sestier sv. Cyrila a Metoda, z Velehradu.

Opäť sa raz podarila akcia, pri ktorej sa mohli utužiť naše vzťahy, nadviazať nové kontakty a v srdečnosti a pohostinnosti vytvoriť pekné spoločenstvo.

FOTOALBUM: https://goo.gl/photos/Xkod4PHkchimsMXt9

VIDEO z dielne SeredOnline: