Relikvie sv. Cyrila v našej farnosti

• Ostatná aktualizácia: streda, 05. august 2015, 15:09
Cyril a Metod„Dedičstvo Otcov zachovaj nám Pane!“

V rámci prípravy na 1150. výročie príchodu sv. vierozvestov Cyrila a Metoda sa v našej farnosti  dňa 29. - 30. júna 2011 konal v roku 2011

obrad prijatia a uctenia relikvií sv. Cyrila.

Program:

16.30 hod. v Kostole sv. Jána Krstiteľa v Seredi - privítanie

• Prezentácia o živote a diele sv. Cyrila a Metoda.

Prezentuje: Mgr.  Šubjaková

• Divadelné predstavenie s názvom „Ohlasovanie Božieho Slova

v rodnej  reči“, spracované sestrami sv. Cyrila a Metoda. Účinkujú: deti

a mládež zo Serede

• Vystúpenie žiakov zo ZUŠ Jána Fischera-Kvetoňa
  • Recitácia  - „Proglas“ – autor sv. Konštantín, Filozof – Cyril
  • Sv. omša – 18,30 hod.
  • Tichá poklona
  • Prenesenie relikvií  k sestrám sv. Cyrila a Metoda v Seredi
  • Sv. omša – 30. júna o 6.00 hod. u sestier, Dolnočepenská 8

V sakristii bude k dispozícii časový harmonogram k súkromnej adorácii, ktorú si môžete v prípade záujmu vykonať počas celej noci u sestier sv. Cyrila a Metoda, kam budú relikvie sv. Cyrila prenesené.

V našej Cirkvi je stále živá úcta svätých. Všetci nosíme spolu s krstným menom a priezviskom aj meno svojho osobného patróna.

Aj ustanovizne sú často pomenované podľa svätca.

Naša rehoľa  nesie meno sv. Cyrila a Metoda, preto je nám zvlášť blízky  ich duchovný odkaz a úcta relikvie zatiaľ sv. Cyrila, a veríme, že sa nájdu aj ostatky sv. Metoda, prvého arcibiskupa Slovákov.

S radosťou sme  prijali ponuku p. dekana Petra Cibiru, ktorý je správcom farnosti v Seredi, aby relikvie sv. Cyrila pobudli jednu noc v našej kaplnke, ktorá je tiež zasvätená sv. Cyrilovi a Metodovi.

Tým naša rehoľa osobitne prispeje k tomu, aby sa náboženský život na ich orodovanie aj v dnešnej dobe vzmáhal, podobne ako pri ich príchode pred 1150 rokmi do našej  Slovenskej krajiny.

Vtedy ich osobná prítomnosť a účinkovanie boli prameňom mnohých milostí. Teraz prítomnosť ich relikvie medzi nami a ich oslávenie v nebi nech sú tiež pre všetkých požehnaním.

FOTOGALÉRIA: https://plus.google.com/photos/111046748616836931037/albums/5712425439554103185