FATACHA 2016: Na Motyčkách dobre

• Ostatná aktualizácia: pondelok, 26. september 2016, 23:24
  • Napísal: Martin Navrátil
  • 23 sep

Stalo sa neodmysliteľným zvykom, že mladí a ešte mladší zo spoločenstva LaVia z našej farnosti každé leto trávia spolu týždeň mimo Serede na tábore, ktorého názov FATACHA (farská táborová chata) už nebadane stihol medzi nami zľudovieť. Tentokrát bola od soboty 30. júla do soboty 6. augusta našim azylom rázovitá stredoslovenská dedinka Motyčky, v ktorej sme boli už druhý raz.

Motyčky sú drobná obec so stovkou obyvateľov a nachádzajú sa neďaleko Banskej Bystrice. Hneď vedľa našej ubytovne bol kostol, kde sme sa mohli v tichosti porozprávať s Bohom. V peknom areáli sme mali vynikajúce podmienky pre šport a hry alebo sme mohli spať pod holou oblohou. A ktorýmkoľvek smerom sme sa pozreli, bola pred nami výzva na menšiu prechádzku či väčšiu túru.

Zmena „ovzdušia“ sa stala vynikajúcou príležitosťou pokračovať v tom, čo sme začali už počas školského roka. Naďalej budovať naše vzťahy, ktoré sme si vytvorili na našich pravidelných týždenných sobotných stretnutiach, a samozrejme, ešte ich prehĺbiť a lepšie sa spoznať aj v netypických nekaždodenných situáciách. A samozrejme, bola aj s možnosťou  oddýchnuť si, zabaviť sa, "dobiť baterky" do všedných dní a pokúsiť sa nájsť Boha i v prírode.

Počas týždňa sa striedali chvíle, keď si oddýchlo telo a chvíle, keď si oddýchol duch. Chvíle, kedy dostalo zabrať telo a chvíle, kedy dostal zabrať duch. Ponamáhali sme si telo na dvoch túrach, na kúpalisku v Banskej Bystrici sme si vyskúšali vodné bicykle a obrie šmyklávky.

Absolvovali sme vedomostný kvíz, ktorým si na nás zgustol náš technik Andrej. Na námestí v Banskej Bystrici sme podstúpili vážnu výzvu – postupne vymeniť obyčajnú baterku za niečo neobyčajné a hodnotné. No a na záver dňa, sme si dobre opiekli a ešte lepšie vychutnali špekačky.

Našli sme si tiež čas posedieť si na slnku, poprechádzať sa po dedine, navštíviť zaujímavé miesta v okolí, vytancovať sa či len tak sa porozprávať, zahrať si spoločenské hry, vyjašiť sa na trávniku pred chatou a kolektív sme utužovali aj kolektívnymi športami. O energetickú výbavu tri až päťkrát denne sa nám starali naši kuchári Tomáš a Lulu.

Už tradične treba iba dodať: ďakujeme nášmu Bohu za krásne počasie, ochranu a požehnanie, ktorými nás zahŕňal po celý týždeň. Ďakujeme všetkým, ktorí priložili pomocnú ruku k organizácii tohto tábora, aby sme mohli stráviť mnoho krásnych chvíľ. Ďakujeme ZKSM za finančnú podporu, ako aj FÚ v Seredi a ostatným ochotným ľuďom, vďaka ktorým sme mohli stráviť pekné spoločné chvíle, oddýchnuť si a zabaviť sa.

Viac foto z FATACHY 2016:  https://goo.gl/photos/ZMyJ4Fr2JFXwAYJ5A

Touto cestou by sme radi pozvali všetkých mladých na spoločné stretká, ktoré sa konajú každú sobotu o 19:15 vo farskej klubovni. Srdečne ste pozvaní :)