FATACHA 2015

• Ostatná aktualizácia: piatok, 15. január 2016, 11:53
  • Napísal: Monika Cehláriková
  • 17 sep

Fatacha2015 1Nie je jednoduché zladiť letné programy vyše 20-tich mladých ľudí. Jedni už pracujú, iní si zatiaľ privyrábajú brigádami, niektorí sa ešte trápia v nekonečnom skúškovom období a ďalší spoznávajú krásy Slovenska či miest za hranicami. Všetci sme rozbehaní, akcie a dovolenky sa prelínajú a preto naozaj nie je jednoduché niekde sa stretnúť.

Fatacha2015 2Fatacha2015 6

O to vzácnejšie však pre nás je, keď si rok čo rok každý z nás snaží ukrojiť si kúsok svojho vzácneho času a prísť na FATACHU, teda farský tábor – chatu, ktorý už dlhé roky vždy v lete organizuje naše spoločenstvo. Niekto príde na celý týždeň, niekto na pár dní, niekto na jednu noc. Všetkých nás však spája túžba byť aspoň chvíľku spolu vo väčšom počte ako cez rok, upevniť priateľstvá, spoznať iných opäť trochu lepšie, oddýchnuť si od všedných starostí. Tento rok sme sa postretali v peknej dedinke Horná Breznica v okrese Púchov. A hoci sa medzi sebou poznáme už dlhé roky, viacerými aktivitami a hrami sme sa zamerali na hlbšie spoznávanie sa. Mali sme čas a príležitosť s každým sa porozprávať a zistiť o druhých čosi, čo sme doteraz možno prehliadali. Spoločne sme prežili opäť veľa pekného – túra po nenáročnom teréne v náročnej horúčave, príjemné plánované schladenia na kúpalisku, ale aj tie neplánované v podobe dažďa, opekačka v dedinskom krbe, spánok pod holým nebom posiatom hviezdami, spoločné modlitby, sv. omše v miestnom kostolíku, kde sme našou prítomnosťou pravidelne znižovali vekový priemer a spevom a gitarou potešili miestnych veriacich aj pána farára.

logozksmdekZa týchto pár dní, ktoré sme mohli stráviť spolu, ďakujeme predovšetkým Pánu Bohu a tiež naším podporovateľom – združeniu ZKSM  a farskému úradu v Seredi. Pre lepšiu predstavu o tohtoročnej FATACHE prikladáme aj zopár fotografií.

Zároveň pozývame všetkých mladých, ktorí by chceli prísť medzi nás, na pravidelné stretnutia, ktoré sa konajú každú sobotu o 19:15 vo farskej klubovni. Ste srdečne vítaní :). http://www.sered.fara.sk/aktivity/spolocenstva/mladez/lavia

VIAC FOTO NÁJDETE TU: https://goo.gl/photos/Kg7HyUoSpFC34XCP9

Fatacha2015 3fatacha 4