Od Váhu do Ždiaru - 2013

• Ostatná aktualizácia: pondelok, 03. august 2015, 20:01
Fotky z tábora si môžete pozrieť tu: Ždiar 2013

foto
Od soboty 27. júla do soboty 3. augusta sa mladí z našej farnosti zúčastnili na každoročnom farskom tábore, tentokrát v malebnej tatranskej dedinke Ždiar, neďaleko Popradu. Tábor bol príležitosťou nadviazať na naše vzťahy, ktoré sme si vytvorili počas roka na našich každotýždenných sobotných stretnutiach, a, samozrejme, ešte ich zveľadiť, oddýchnuť si, zabaviť sa, "dobiť baterky" do všedných dní a pokúsiť sa nájsť Boha i v prírode.

Už výhľad z našej ubytovne - Domu sv. Jozefa bol úchvatný a sľuboval mnoho. A napokon sme sa popasovali s našou kondíciou na náročných túrach po tatranských kopcoch. Monkova dolina, výhľad z Téryho chaty, Zelené pleso - to je len malý výpočet z krásy, ktorú sme mohli vidieť. Skúškou našej odvahy však bol reťazový prechod Priečnym sedlom (2352m) a odmenou pohľad na mohutné tatranské štíty, pri ktorých vyzerali ľudia ako mravčeky.
Navštívili sme aj pána farára Maroša Kuffu v Inštitúte Krista Velkňaza v Žakovciach - známom "útulku" núdznych a odvrhnutých s mottom: "MILUJTE ĽUDÍ TAKÝCH, AKÍ SÚ, ČÍM MENEJ SI TO ZASLÚŽIA, TÝM VIAC ICH MILUJTE. NEMILUJTE ICH PODĽA VEĽKOSTI ICH ZÁSLUH, ALE PODĽA VEĽKOSTI ICH POTRIEB!" A videli sme aj výsledky riadenia sa týmto mottom. Zajazdili sme si na koňoch a na záver našej návštevy nás pán farár obohatil aj prednáškou atraktívnou a aktuálnou pre náš mládežnícky vek.
Kolektív sme utužovali aj kolektívnymi športami ako futbal či volejbal. Bližšie sme sa spoznávali pri spoločenských hrách plných spontánnej zábavy, recesie a situačného humoru. Večer sme potom šli rátať hviezdy na oblohe.
Hoci naše pľúca a najmä nohy dostali poriadne zabrať, osviežili sme ducha a spoznali sme nové prostredie.
Vďaka patrí aj nášmu bývalému pánu kaplánovi Ľudovítovi Kubánovi, ktorý sa nám staral o duchovný program a bol ochotný slúžiť omšu i po návrate z túr v neskorých večerných hodinách.
A najmä ďakujeme nášmu Bohu za krásne počasie, ochranu a požehnanie, ktorými nás zahŕňal po celý týždeň. Ďakujeme všetkým, ktorí priložili pomocnú ruku k organizácii tohto tábora, aby sme mohli stráviť mnoho krásnych chvíľ. Ďakujeme mestu Sereď a ZKSM za finančnú podporu, ako aj FU v Seredi a ostatným ochotným ľuďom, vďaka ktorým sme mohli stráviť pekné spoločné chvíle, oddýchnuť si a zabaviť sa.

FOTOGRAFIE Z TÁBORA si môžete pozrieť tu: ŽDIAR 2013