Nazvime toto všetko Ždiar + fotogaléria

• Ostatná aktualizácia: pondelok, 03. august 2015, 19:54

V polovici prázdnin sa mladí našej farnosti vybrali na letné tábory - spoločenstvo Youth do Zákopčia a naše spoločenstvo do Ždiaru. Keďže sme na vlastné oči videli a pochopili, prečo náš básnik Janko Silan toľko ospevoval Ždiar, zatúžili sme i my vrátiť sa na toto miesto, kde sme minulý rok prežili toľko krásneho. Strávili sme tu zmysluplný týždeň od soboty 26. júla do soboty 2. augusta.

Tábor bol odmenou za celoročné námahy a jedinečnou príležitosťou zažiť netradičné chvíle, ktoré počas roka na našich pravidelných sobotných stretnutiach nezažijeme, príležitosťou spoznávať sa v nezvyčajných situáciách, oddýchnuť si, zabaviť sa, načerpať nové sily, prehĺbiť naše vzájomné vzťahy a vzťah k Bohu.

I tento rok sme raňajkovali, obedovali a večerali v našej ubytovni, Dome sv. Jozefa, pri pohľade na tatranské končiare. Jedlo sme si pripravovali sami pod taktovkou našej milej kuchárky Zuzky. Lenže nezostalo iba pri pozeraní...

zdiar14-jahnaci

Nedeľu sme oslávili deň Pána náročným výstupom na Jahňací štít (2 230 m.n.m.), odkiaľ sme obdivovali nádheru stvorenia. Nejeden z nás musel pritom prekonať sám seba a limity svojej kondície.

zdiar14-kamziky

A aby nám náhodou nebolo smutno, cestou nám neraz robili spoločnosť kamzíky.

zdiar14-bachledova

Opäť sme si namočili nohy v Zelenom plese a opäť sme navštívili Téryho chatu (2015 m.n.m.), kde sme sa na istý čas „stratili“ v hmlistom opare.
Taktiež niektorí okúsili aj nie najnižší Slavkovský štít (2452 m.n.m.)
A turistické chodníčky nás doviedli aj k vyhliadkovej veži v Bachledovej doline. Niektorí z nás si vyskúšali krátky úsek túry naboso.

zdiar14-noc.futbalPočas týždňa sme mohli striedať chvíle, kedy si oddýchlo telo, a chvíle, kedy si oddýchol duch. Našli sme si čas posedieť si na slnku, navštíviť zaujímavé miesta v okolí či len tak sa porozprávať, zahrať si spoločenské hry, vyjašiť sa na trávniku pred chatou či zahrať si futbal alebo volejbal.

zdiar14-kufaPo roku sme navštívili opäť Maroša Kuffu v Inštitúte Krista Veľkňaza. A tentokrát sme iba nepočúvali múdre slová „žakovského farára“, ale i my sme priložili ruky k práci a vypravili sme nákladiak stavebného materiálu na pomoc Rómom. Podľa ľudového „najprv práca, potom pláca“ nám bol odmenou výdatný obed a jazda na koňoch. A potom sa nám pán farár prihovoril výstižnou a aktuálnou prednáškou.

zdiar14-opekacka

Stredu sme zakončili opekačkou a „čundráckymi“ pesničkami, ktoré nás zhromaždili svorne okolo ohňa.

zdiar14-jaskyna

Nazreli sme do zákutí Belianskej jaskyne s výbornou akustikou (kedysi sa tam  konali i koncerty). Vyjsť takmer po hodinovej prehliadke z jaskyne do sparného leta bolo bezmála šokom. Tiež sme si mohli vyskúšať adrenalínovú zábavu na lanách Spiderparku.

Vďaka patrí aj nášmu bývalému pánu kaplánovi Ľudovítovi Kubánovi a nášmu rodákovi Milanovi Cehlárikovi, ktorí sa nám starali o duchovný program, i za to, že sme mohli každý deň zakončiť a poďakovať zaň sv. omšou.

A najmä ďakujeme nášmu Bohu za krásne počasie, ochranu a požehnanie, ktorými nás zahŕňal po celý týždeň. Ďakujeme všetkým, ktorí priložili pomocnú ruku k organizácii tohto tábora, aby sme mohli stráviť mnoho krásnych chvíľ. Ďakujeme ZKSM a Farskému úradu v Seredi za finančnú podporu, ako aj ostatným ochotným ľuďom, vďaka ktorým sme mohli stráviť pekné spoločné chvíle, oddýchnuť si a zabaviť sa.

„Nazvime toto všetko: Ždiar“ dupľujeme s Jankom Silanom.

Naše zážitky zo Ždiaru vám priblížil Martin.

zdiar14-spolocna

FOTOGALÉRIA tu (klikni)