S mladými a birmovancami na evanjelizačnom turné

• Ostatná aktualizácia: nedeľa, 06. december 2015, 01:07
  • Napísal: Andrej Macho
  • Návštevy: 1966
  • 06 dec

Siedmy ročník evanjelizačného turné Godzone pritiahlo do hál 19 000 ľudí.

GDZN TOUR15 6Evanjelizačné turné projektu Godzone je už tradične súčasťou podujatí realizovaných počas Týždňa Cirkvi pre mládež. Momentálne skončil už jeho siedmy ročník a záujem o evanjelizačné koncerty mezi mladými neklesá, práve naopak, každý rok rastie. Oproti minulému roku bola účasť podľa odhadov prekročená o 3000 návštevníkov. Okrem večerných koncertov sa v rámci turné v každom meste konala aj evanjelizácia na námestí, počas ktorej dobrovoľníci rozdali medzi ľudí dvesto litrov čaju a rozprávali sa s približne osemsto päťdesiatimi ľuďmi.

Mladí ľudia po celom Slovensku mali od 16. do 21. 11. možnosť zažiť Zmenu atmosféry. Evanjelizačné turné projektu Godzone pritiahlo do športových hál a na zimné štadióny v Poprade, Košiciach, Žiline, Bratislave, Brne a vo Zvolene 19 000 ľudí. Na realizácii turné sa podieľal 180 členný tým dobrovoľníkov, ktorí celý týždeň ohlasovali evanjelium v jednotlivých mestách. Pri prípravách a evanjelizácii im pomáhali aj stovky lokálnych dobrovoľníkov.

Koncerty v jednotlivých mestách boli vystavané z hudobnej, divadelnej a tanečnej produkcie a plynule prechádzali do spoločných modlitieb. Evanjelizačnú výzvu v každom meste priniesol kňaz a riaditeľ Komisie pre mládež v Spišskej diecéze Marek Uličný. S motivačným slovom sa mladým prihováral otec Jozef Mihok CSsR a vedúci Spoločenstva SP a riaditeľ projektu Godzone Július Slovák. V programe vystúpili kapely ESPÉ, Heartbeat, Godknows a Lámačské chvály. V každom meste sa mladým prihovoril aj miestny kňaz pre mládež alebo miestny otec biskup. „Myslím si, že tam, kde sa zídu mladí ľudia, aby sa rozprávali o Bohu, o Ježišovi, o Jeho prítomnsoti a o Jeho účinnej moci v nás, to je dobré miesto a dobré podujatie. Je dôležité poznať Ježiša a Jeho evanjelium a podľa neho aj žiť,“ povedal o turné projektu Godzone bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Práve ohlasovanie evanjelia a výzva k živému vzťahu s Bohom boli hlavné ciele Godzone tour s názvom Zmena atmosféry. „Myslím si, že táto téma je práve o tom, čo sa bude diať teraz. Som nadšený z tých tisícov ľudí, ktorých sme videli a uvedomujem si, že sme počuli stovky príbehov a svedectiev, ale mám pocit, že sú ešte ďalšie stovky, ktoré sme nepočuli a že Pán Boh konal veľa vecí, z čoho máme veľkú radosť,“ povedal o práve ukončenom turné riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák.

Projekt Godzone vznikol v roku 2010 ako projekt Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže v odpovedi na výzvu pápežov k novej evanjelizácii. Reagujeme tak na výzvu našej Katolíckej cirkvi k novej evanjelizácii, ktorá hovorila o tom, že táto evanjelizácia má byť nová vo forme, nová v metódach a nová v horlivosti a zápale. Zdá sa, že to je práve to, čo Godzone robí - že "obsah sa nemení a zostáva tradícia, hodnoty aj naše nastavenia v rámci katolíckeho učenia, ale je tam nový zápal, nové metódy a nová forma, akou to robíme." vysvetľuje Julo Slovák.

Ivana Šalgová

Všetky fotografie na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.859057310868865.1073741873.210920642349205&type=3