Spomíname na prázdniny 2014

• Ostatná aktualizácia: pondelok, 03. august 2015, 18:22

Aj keď cez prázdniny naše pravidelné miništrantské stretká nebývali, všetci sme sa tešili na zážitky, ktoré prežijeme cez prázdniny.
Po tábore sme sa v polovici júla zvítali s novým pánom kaplánom pri zmrzline a o týždeň neskôr sme strávili spoločný čas pri grilovačke a spoločenskej hre Aktivity.
Posledný prázdninový týždeň sme strávili skoro celý spolu. V stredu sme sa vybrali na výlet, vo štvrtok, v piatok a v sobotu sme brigádovali okolo kostola a v piatok večer sme si taktiež pozreli film Jack a obri.

Práve so zážitkami z nášho výletu sa s vami chceme podeliť.

ministranti vylet 2014

Na konci augusta sa nám podarilo zorganizovať jednodňový výlet miništrantov do historického mesta Nitra.

Ráno sme sa všetci stretli na autobusovej stanici a vyštartovali sme východným kurzom smerom do Nitrianskeho biskupstva.
Cestu mali miništranti spestrenú kvízovými otázkami o Nitre, vďaka ktorým museli pozornejšie sledovať cestu okolo seba.

ministrantsky vylet 2014

Po príchode do najstaršej diecézy, ktorá bola zriadená počas existencie Veľkomoravskej ríše, sme navštívili Katedrálu sv. Emeráma. Najprv sme však museli zdolať niekoľko desiatok schodov, aby sme uzreli krásy, ktoré uchováva katedrála. Po prejdení cez hradný most sme do nej vstúpili a obhliadli si ju zvnútra.

Po prezretí si katedrály, ľadovom osviežení a výhľadu z hradieb sme sa dostali až na nádvorie hradu, do biskupského paláca. Ba dokonca sme mali možnosť i nahliadnuť do vnútra hradu, po ktorom nás sprevádzali sestričky z rádu Premonštrátok. Nazreli sme i do izby, v ktorej bývala Mária Terézia, keď čakala na prijatie biskupom. Bolo pre nás zaujímavé pohybovať sa po stále obývaných miestnostiach so zachovalým nábytkom z dávnych čias.
Na záver našej návštevy hradu sa s nami stretol najvyšší predstaviteľ Nitrianskeho biskupstva, J. E.
Mons. ThDr. Viliam Judák, PhD.
Otec biskup nechal pozdravovať seredských farníkov. Po tejto povzbudivej návšteve sme sa išli naobedovať.

ministranti vylet 2014

Posilnení dobrým obedom sme sa vydali k poslednému bodu programu, a to na Kalváriu. Po vystúpení na Kalváriu sme boli očarení nádherným výhľadom, ktorý sme si mohli vychutnať aj ďalekohľadom.

Na záver tohto obohacujúceho dňa sme únavou zmorení nasadli do autobusu a vydali sa na cestu domov.

Všetky FOTOGRAFIE z tohto výletu si môžete pozrieť na miništrantskom webe vo fotogalérii:
www.ministrantisered.fara.sk/fotogaleria

vylet_ministranti_2014