V novom školskom roku s eRkom

• Ostatná aktualizácia: pondelok, 05. september 2016, 22:50
  • Napísal: Andrej Macho
  • Návštevy: 2060
  • 04 sep

ERKO-logoA je to tu :) Nový školský rok sa začal a my srdečne pozývame všetky deti od 2. do 9. ročníka ZŠ na svoje stretká, ktoré pokračujú v tomto šk. roku v novom šate. Zahájenie spoločného stretávania sa na stretkách i akciách bude v piatok 09. septembra od 15:00 hod. vo farskej záhrade. Tešia sa na vás vaši animátori. Možno sa pýtaš čo eRko je, či je v dnešnej modernej dobe potrebné, aby deti ešte po škole chodievali na hodinku a pol zahrať sa, niečo nové sa naučiť či sa zabaviť aj s inými deťmi v tomto spoločenstve. Odpoveď je - áno.
Pre deti je to jedinečná šanca, kedy môžu od malička načierať do tajomstva Božieho Slova i učiť sa objavovať Jeho stopu v dnešnom svete na každom kroku.
Rozvíjajú svoje obzory a zodpovednosť cez rôzne hry, aktivity, krátke zamyslenia, chodievajú do prírody a všetci sa tešia na spoločný letný tábor, ktorý je vždy pre všetkých zúčastnených veľkým obohatením.

erko - rocna tema 13 logo

Prvé stretnutie bude
v piatok 09. 09. 2016  o 15.00 hod.
vo farskej záhrade.

Tešíme sa na stálych i nových členov, vítané sú všetky deti od 2. do 9. ročníka ZŠ. Tento rok nás čaká viac spoločných aktivít ako výlety i výročná opekačka :)

Neváhaj a príď k nám :)

(http://www.sered.fara.sk/aktivity/spolocenstva/erko/info)

ČO JE eRko?

eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí je od roku 1990 zaregistrované na Ministerstve vnútra SR podľa zákona 83/1990 Zb. ako občianske združenie.

Jeho cieľom je pomáhať pri formovaní detí na dospelé kresťanské osobnosti schopné kvalitným osobným životom prispievať k rozvoju spoločnosti, v ktorej žijú.
Cieľ pomáha realizovať veľa ochotných mladých ľudí na rozličných miestach Slovenska, ktorí sa vo svojom voľnom čase dobrovoľne venujú deťom. Prežívajú s nimi radosti a strasti všedných dní cez školský rok v rámci pravidelnej činnosti na spoločných "stretkách", cez organizovanie tematických výletov, a tiež na letných táboroch cez prázdniny.

Spolu s deťmi sa usilujeme vzájomne sa obohacovať a prehlbovať vedomie jedinečnosti a individuality každého človeka. Učíme sa hrať a používať férové pravidlá, vytvárať priateľstvá a žiť radosť. Svojou činnosťou sa usilujeme dopĺňať rodinnú výchovu a vyučovanie náboženstva. Chceme deťom poskytnúť možnosť formovať sa na základe všeobecných morálnych princípov a sprostredkúvame im myšlienky kultúry života, tolerancie, úcty a vzájomnej pomoci.

Preto sme radi, že aj v našej farnosti funguje eRko a tešíme sa na všetkých vás.

VIAC INFO O ERKU A JEHO ČINNOSTI U NÁS NÁJDEŠ TU:

www.erko.sk

www.sered.fara.sk/aktivity/spolocenstva/erko/info