Erko tábor 2011 na Vlčom vrchu

• Ostatná aktualizácia: streda, 15. jún 2016, 10:44
  • Napísal: Monika Cehláriková

Štvrtok, 30. júna 2011, 16:30 popoludní. Posledný júnový deň je pre deti vždy výnimočný, končia totiž školské povinnosti a prichádzajú vytúžené prázdniny.

Naši seredskí „erkári“ však v tento čas zažívali dvojnásobnú radosť, keďže začínal dlho očakávaný tábor, teda päť veselých dní strávených v spoločnosti kamarátov.

ERKO je kresťanská organizácia, ktorej členovia (deti a ich vedúci – mladí dobrovoľníci) sa pravidelne stretávajú, aby spolu trávili svoj voľný čas, hrali sa, zabávali, naučili sa niečo nové... Už dlhé roky sa pravidelne jeden deň v týždni v rámci Erka stretávajú aj deti v našej farnosti. Stalo sa akousi tradíciou, že vždy na konci školského roka zorganizujeme pre deti viacdňový výlet, kde možno ešte viac upevniť vzájomné priateľstvá.

Tento rok sme zamierili do malej dedinky v blízkosti Trenčína s názvom Horná Súča - Vlčí vrch v krásnom prostredí Bielych Karpát. O program pre 24 detí sa staralo 6 animátorov, o naše plné žalúdky 2 pani kuchárky. Téma tohtoročného tábora bol „Opustený ostrov“. Každé ráno si deti našli odkaz vo fľaši s myšlienkou na celý deň.

V jeden deň sme sa tak napríklad zamýšľali nad našou jedinečnosťou a talentami, ďalší deň sme sa snažili pomáhať druhým dobrými skutkami či rozdávať radosť... Program pripravený pre deti bol bohatý a zároveň typicky „táborový“ :) – opekačka, túra, tvorivé dielne, výlet na Trenčiansky hrad, tance, spevy a najmä veľké množstvo hier.

A hoci počasie nám neprialo (v podstate pršalo s malými prestávkami neustále), slniečká z duší a z tvárí nám nevzali ani mraky :)

Ďakujeme Pánu Bohu za ochranu a požehnanie :)

Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii ;)