eRko začína Detský čin pomoci so zberom vrchnáčikov

• Ostatná aktualizácia: piatok, 17. jún 2016, 23:56
  • Napísal: Andrej Macho
  • Návštevy: 2090
  • 27 sep

DCP 2015Detský čin pomoci je celoslovenská kampaň, ktorej organizátorom je eRko.
Povzbudzuje deti, ale i tých, ktorí s nimi pracujú, k nezištným skutkom pomoci vo svojom okolí.
Koná sa každý rok v celom mesiaci október od roku 2000.

Október 2015

Deti počas troch stretiek objavujú význam milosrdenstva v ich živote cez rôzne aktivity; príbehy; pracovné listy, ktoré vypĺňajú doma a pod.

V prvom stretku cez podobenstvo o stratenej drachme prijímajú, čo znamená Božie milosrdenstvo k nám.

V druhom stretku sa deti učia o telesnom a duchovnom milosrdenstve a o dôležitosti konania dobrých skutkov pre druhých.

V treťom stretku pripravia balíček pomoci pre rodiny v núdzi, a tak konkrétne prejavia milosrdenstvo. Adresátov našich balíčkov nám pomáhajú nájsť pracovníci Slovenskej katolíckej charity.

Počas celého mesiaca majú deti opäť možnosť zbierať vrchnáčiky z PET fliaš, aby tak pomohli chorým deťom dostať sa na rehabilitáciu.
V minulom roku sme vyzbierali vyše pol tony vrchnáčikov, ktoré pomohli malému Tobiaskovi Labajovi absolvovať nákladnú rehabilitáciu: http://erko.sk/617-kilogramov-detskeho-cinu-pomoci/

Prečo sa zapájame?

• Zapojené deti sa učia, čo znamená byť milosrdným cez konkrétne konanie dobrých skutkov a zaslaním balíčka pomoci rodinám v núdzi.
  • Aj drobnými prejavmi dobra napomáhame ku skvalitneniu života ľudí v našom okolí. Chceme ukázať deťom, že každý, aj ten najmenší dobrý skutok zaváži a napomôže zmene jeho okolia – jeho sveta k lepšiemu. Za pomoc a dobro sa nemajú hanbiť, ale majú hrdo konať dobré skutky.
  • eRkári nežijú len sami pre seba a pre svoje stretko, ale stávajú sa účastnými aj na živote širšieho spoločenstva.

skch logo

Náš partner
Vďaka spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou môžu detské skupinky nájsť adresátov pre svoje balíčky pomoci a môžu do nich zabaliť to, čo núdzne rodiny na Slovensku naozaj potrebujú.

PROGRAM STRETIEK ERKA V NAŠEJ FARNOSTI:
02. 10. 2015: 15.00 - 16.30 hod. -> začiatok Detského činu pomoci

09. 10. 2015: 15.00 - 16.30 hod. -> Oboznámenie sa so skutkami milosrdenstva a ako môžme my sami konať skutky milosrdenstva.

16. 10. 2015: 15.00 - 16.30 hod. -> Vytvoriť spolu s deťmi balíček pomoci pre ľudí v núdzi a napísanie povzbudzujúceho listu.

23. 10. 2015: 15.00 - 16.20 hod. -> Praktický čin s detským punčom