Podajme ruku deťom - Dobrá novina 2014 + návšteva biskupa z Lodwaru (Keňa)

• Ostatná aktualizácia: pondelok, 03. august 2015, 17:31

dobra novina 20 logoNa Slovensku odštartoval 20. ročník Dobrej noviny. Naša farnosť sa do projektu zapojí v tomto roku už 17.- krát.

Ak máte záujem pomôcť tým, ktorí sa nemajú tak dobre ako my a chcete prijať koledníkov, prihláste sa v sakristii kostola najneskôr do 21.12.2014.

Koledníci navštívia domácnosti na 2. sviatok vianočný – 26.12.2014 po 14-tej hodine.

Mnohí Dobrú novinu poznáte. Ak nie a ste zvedaví, prečítajte si niekoľko informácií o tejto aktivite.

Pod mottom „Podajme ruku deťom“ sa vo vianočnom období skupinky detí a mládeže vydávajú ohlasovať radostnú zvesť o narodení Pána v mestách a dedinách na Slovensku. Stávajú sa tak poslami nádeje. Počas koledovania robia zbierku, z ktorej Dobrá novina podporuje rozvojové projekty v afrických krajinách. Dobrá novina sa snaží, aby sa jej podpora dostala k tým, ktorí ju najviac potrebujú a aby bola čo najúčinnejšia.

Pre koho koledujeme tento rok?
Milosrdné sestry v Nairobi sa venujú obyvateľom slumu Mukuru. Mnohí z nich si nemôžu z finančných dôvodov dovoliť navštevovať strednú školu. Sestry ponúkajú možnosť poobedného a večerného štúdia, ktorého cieľom je ukončenie stredoškolského vzdelania. Práve ono je cestou na získanie zamestnania. Gramotnosť dospelých zvyšujú sestry cez kurzy čítania, písania a počítania.
Vďaka Dobrej novine katolícka diecéza Lodwar na severozápade Kene vzdeláva dospelých v oblasti Turkana.

Podporou vybraných projektov v oblasti vzdelávania, zdravotnej starostlivosti a zabezpečenia prístupu k čistej pitnej vode v krajinách východnej Afriky pomáha Dobrá novina ľuďom v ťažkých životných situáciách získať podmienky na dôstojnejší život.  Posilňuje sa tak ich vedomie vlastnej ľudskej dôstojnosti, ktorej rešpektovanie je základným právom každého človeka.

Z výťažku verejnej zbierky podporí Dobrá novina v roku 2015 viaceré rozvojové projekty, vytvárajúce podmienky na dôstojný život detí, žien, mladých ľudí, rodín a komunít v krajinách subsaharskej Afriky.

Projekty dobrej noviny môžete podporiť aj nasledovnými spôsobmi:

• Prispieť priamo vkladom na účet Dobrej noviny.                       Číslo účtu je: 294 045 7894/1100 (účet je v Tatra Banke)
      Konštantný symbol môžete uviesť číslo 0298
  • Od 1.11.2014 do 31.1.2015 môžete na projekty Dobrej noviny prispieť aj prostredníctvom DARCOVSKEJ SMS.
    Stačí odoslať SMS správu s textom DMS DOBRANOVINA na číslo 877. (DMS medzera DOBRANOVINA)
    Cena DMS je 2 €.

Vopred zo srdca ďakujeme všetkým ľuďom,
ktorí túto akciu podporia akýmkoľvek spôsobom.

Ďalšie info na: dobranovina.sk

dakujeme

Biskup Dominic Kimengich z diecézy Lodwar (Keňa) na vysielacej sv. omši koledníkov Dobrej noviny v Šaštíne.