"Milión detí, mladých a rodín sa modlí ruženec"

• Ostatná aktualizácia: pondelok, 03. august 2015, 17:15
  • Návštevy: 2075

„MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC“.

POZÝVAME VŠETKY DETI i Mladých našej farnosti, ABY SA 18. 10. 2014 (SOBOTA) PRIPOJILI K AKCII „MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC“ - O 9:00  hod. SA BUDEME MODLIŤ SV. RUŽENEC ZA MIER A JEDNOTU VO FARSKOM KOSTOLE sv. jána krstiteľa v seredi.

Svetová katolícka nadácia Kirche in Not vyzýva k účasti na celosvetovej akcii „Milión detí sa modlí ruženec“. Na celom svete sa v sobotu 18. októbra o 9.00 hod. spojí milión detí i mladých všetkých vekových kategórií v modlitbe ruženca. Ako oznámila nemecká nadácia, tento rok bude úmyslom modlitby: „Pokoj a jednota v srdciach všetkých ľudí na svete“. Nadácia podporuje túto akciu v mnohých krajinách sveta.

Ako nadácia ďalej uviedla, akcia detského ruženca vznikla v roku 2005 vo Venezuele pri soche Panny Márie a odvtedy sa rozšírila do celého sveta. Jej iniciátori dôverujú výpovedi sv. pátra Pia: „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení.“ Tak vznikol aj názov akcie.

Na Slovensku túto akciu udržiava a podporuje eRko - HKSD.

Pozývame teda všetky deti, rodičov i mladých, nielen eRkárov :)
Zraz je v sobotu o 8:45 hod. pred kostolom.

milion deti ruzenec