Začni prvý!

• Ostatná aktualizácia: sobota, 01. august 2015, 21:32

erko_-_rocna_tema_13_logo

Od októbra 2013 sa eRko v našej farnosti zapojilo do
celoslovenskej kampane Detský čin pomoci.

Viac o tejto kampani sa dočítate po
otvorení celého článku.

Prinášame Vám aj hodnotné promo video. Stojí za pozretie :)

D E T S K Ý    Č I N    P O M O C I    2 0 1 3

DCP_13_-_citat

Myšlienka kampane

Podnetom myšlienky tohtoročnej kampane bola výzva svätého Otca Františka: „Neváhajte pomáhať druhým!“ Slovo neváhajte je jasné. Nečakať, nespoliehať sa na iných, nezakrývať si oči, ale začať! A začať od seba! Všímať si, čo iní potrebujú a bez váhania pomôcť – ZAČAŤ PRVÝ. Východiskom kampane je tiež ročná téma eRka „Rozhýbme svet dobrom “.  eRko chce tak prispieť k tomu, aby si deti osvojovali čnosti. Cez žitie detského kresťanského spoločenstva, cez vzor animátora, a cez zážitky, ktoré eRko ponúka aj prostredníctvom Detského činu pomoci.

Cieľ kampane
- Dodať deťom odvahu, aby sa nebáli ZAČAŤ PRVÉ šíriť dobro, aj keď sa ľuďom naokolo nechce alebo nechápu ich konanie v prospech druhých.
- Ukázať deťom, že každý, aj ten najmenší dobrý skutok zaváži a napomôže zmene jeho okolia – jeho sveta k lepšiemu.
- Pomôcť deťom uvedomiť si, že zmena k lepšiemu začína od nich samých.
- Ukázať deťom, že za pomoc a dobro sa nemajú hanbiť, ale majú hrdo konať dobré skutky.
- Trénovať s deťmi čnosti všímavosť, miernosť a dobrotu, ktoré môžu stále rozvíjať.

Motivácia
Deti sa stretnú so superhrdinami, Firstmanom a Goodwoman, a sami sa môžu superhrdinami stať tým, že budú konať dobré skutky vo svojom okolí! Superhrdinovia chcú zmeniť svet k lepšiemu a neboja sa ZAČAŤ PRVÍ pre to niečo robiť. Konajú dobro, pomáhajú iným. Oplývajú určitými superschopnosťami- cnosťami. Naši superhrdinovia sa s týmito schopnosťami nerodia, ale ich získavajú tak, že sa v nich trénujú a rozvíjajú ich. Všímavosť, miernosť a dobrota, tri superschonosti, ktoré zapojené deti môžu získať.