Výberové konanie do komisie Dobrej noviny

• Ostatná aktualizácia: piatok, 26. marec 2021, 16:09
  • Napísal: Andrej Macho
  • 26 mar
[výberové konanie - člen DNK]
Celoslovenská rada eRka vyhlásila 1. marca 2021 výberové konanie na obsadenie pozície člena komisie Dobrej noviny
za Trnavskú arcidiecézu. Ide o dobrovoľnícku činnosť.

Ak by si chcel/a viac vidieť do projektov v rozvojových krajinách, ktoré podporujeme, zaujíma Ťa rozvojová problematika a máš túžbu pomáhať pri diecéznych podujatiach Dobrej noviny (DN), tak neváhaj a pošli priloženú kandidatúru ideálne do 31. marca 2021 koordinátorovi Územia Západ.

Kontakty na koordinátora Územia Západ:
Územie Západ (Bratislavská a Trnavská arcidiecéza)
Miroslava Selecká zapad@erko.sk

Každá diecéza, v ktorej koleduje aspoň 25 farností, má dvoch zástupcov v Dobronovinovej komisii. Medzi úlohy komisie patrí najmä schvaľovanie podpory projektov, výber ťažiskových krajín, schvaľovanie rozpočtu DN a kontrola jeho plnenia, organizácia podujatí DN v diecéze (stretnutia zodpovedných osôb a sväté omše s vyslaním koledníkov) spolu s eRkármi.

Podmienky pre kandidáta:
- Vek minimálne 21 rokov
- Člen eRka a aktívne účastný na Dobro-novinových aktivitách minimálne v dvoch rokoch

V prípade, že záujemca nie je členom eRka, môže sa prihlásiť do výberového konania aj tak a skonzultovať to s koordinátorom Územia Západ.