Tridsať rokov lásky ku kňažstvu | Pata

• Ostatná aktualizácia: nedeľa, 06. september 2015, 14:34
  • Napísal: Štefan Hubinák
  • 05 sep

V nedeľu 28. júna oslávil v kostole Narodenia Panny Márie v Pate Vdp. PhDr. Ladislav Kuna /farár farnosti Pata/ v kruhu svojich priateľov z farností zo Skalice, Šamorína, Serede, Mojmíroviec, Jacoviec, Topoľčian, Trnavy, Trakovíc, a napokon Paty a Pustých Sadov, kde pôsobil, už 30 rokov svojho plodného kňazstva.

Samozrejme na oslave nechýbalo ani veľa osobných priateľov Ladislava Kunu, ako napríklad riaditeľ divadla A. Bagara v Nitre Ján Greššo, či správcovia okolitých farností. Bola to oslava kňazského povolania, pocta človeku, ktorý si slovo "človek" váži v jeho naozajstnej podstate. To môžeme už aj my tu v Pate niekoľko rokov zažívať pri stretnutiach s pánom farárom nie len v kostole pri bohoslužbách, v jeho slovách, kázňach, ale aj v jeho láskavých pohľadoch, povzbudeniach, pozvaniach na faru, kde chce s nami ako so svojou rodinou prežívať to čo dostal ako Boží dar. Dar kňazstva, ktoré je napriek všetkým útokom tohto hlavne na matériu zameraného sveta ešte stále (alebo čím ďalej tým viac?) pre mnohých ľudí útočiskom, kde hľadajú silu, povzbudenie a nádej do svojich životov. Na záver slávnosti sme sa p. farárovi poďakovali za jeho doterajšiu činnosť a na záver mal príhovor i dekan seredského dekanátu vdp. Libor Škriputa.

Sme vďační, že máme v osobe kňaza v prvom rade človeka s otvoreným srdcom, ktorý svojim životom dokazuje v čo verí - v základnú pravdu o Bohu, v to, že Boh je Láska.

Ďakujeme pán farár za sprostredkovávanie tejto Pravdy. Ďakujeme Pánovi za dar mať farára, vlastného pastiera veriacich farnosti.  Nech Vás počas ďalších rokov ochraňuje dobrotivý Boh a Panna Mária, patrónka našej obce a kostola.

FOTOGALÉRIA Z TEJTO PEKNEJ UDALOSTI NÁJDETE TU: https://goo.gl/photos/WEzHYZPTMyQHhQXR6

pata30 dakovna14

ZDROJ: http://www.seredonline.sk/clanky/tridsat-rokov-lasky-ku-knazstvu-1/