INFO - Púť KRAKOW 09.07.2016 - PROGRAM

Arcidiecézna púť Trnavskej arcidiecézy
v mimoriadnom Roku milosrdenstva 9. júla 2016.

MOTTO: Lebo jeho milosrdenstvo je večné (porov. Ž 136).

arcipúťK

MOTTO: Lebo jeho milosrdenstvo je večné (porov. Ž 136).

04.00    Odchod z jednotlivých farností z arcidiecézy;

Na cestu pre pútnikov je pripravený vdp. Marianom Dírešom, ako pomôcka, text príhovoru, modlitby a meditácie, ktorého cieľom je duchovne sprevádzať cestu pútnikov.

od 09.00 Príchod do centra Jána Pavla II.;

Po príchode do centra vdp. Stanislav Vojtko  privíta pútnikov a ozrejmí im pokyny k ucteniu relikvií svätého Jána Pavla II.

Po uctení relikvií budú poskytnuté informácie k pešej púti k Bazilike Božieho milosrdenstva, ktorá je aj Jubilejným chrámom s bránou milosrdenstva, čo je cca 20 min, pre imobilných sa využije preprava autobusom.

10.00    Príprava na svätú omšu;

Pre pútnikov bude zabezpečená možnosť svätej spovede v slovenskom i maďarskom jazyku.

11.30 Slávnostná svätá omša;

Koncelebrovať sú pozvaní všetci kňazi, je potrebné, aby si so sebou priniesli albu a štólu bielej farby.
    Po svätej omši bude pauza na obed, ktorý si každý zabezpečí individuálne, možnosť nakúpenia devocionálií.

14.00 Príprava na modlitby korunky k Božiemu milosrdenstvu;

Bude pozostávať so svedectva niektorej zo sestier z Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva a spoločných piesní.

15.00 Modlitba korunky k Božiemu milosrdenstvu;

V Bazilike modlitbu vedú poľskí kňazi, jeden desiatok bude v slovenskom a jeden v maďarskom jazyku.

15.30 Záverečné požehnanie devocionálií a pútnikov;

Po tejto časti je program a odchod pútnikov individuálny,  možnosť osobného voľna, modlitby krížovej cesty ecc., alebo návštevy Krakowa – Wawelu.

Bolo to práve náboženstvo, čo kedysi dopomohlo ľudstvu k pokroku vo všetkých oblastiach. Jedine Katolícka cirkev sa ozvala proti Hitlerovi a jeho útokom na ľudskú slobodu. Do tej doby Cirkev nikdy neupútala moju pozornosť. Ale dnes jej prejavujem svoj veľký obdiv a oddanosť. Jedine ona mala odvahu bojovať za duchovnú a mravnú slobodu ľudstva.