FarnostSered
  • Vitajte na webe seredského dekanátu

Farské agapé - farský deň 2016 - doplnené

  • Ostatná aktualizácia: streda, 29. jún 2016, 17:32
  • Napísal: Andrej Macho
  • Návštevy: 1946
  • 27 jún

Farske agape16Aj tohtoročné Farské agapé dopadlo úspešne už po siedmykrát. Nielen slniečko, ale aj výborne pripravený program zaujal nielen najmenších, ale tentokrát aj teenagerov i staršiu generáciu.

Po príhovore pána dekana sa za doprovodu známej herečky/speváčky otvoril siedmy ročník Farského agapé v záhrade rehoľných sestier sv. Cyrila a Metoda v Seredi. Vo výbornom, aj keď trochu horúcom počasí a atmosfére sa stretli deti, mladí i tí skôr narodení...

 

Farske agape16 2Na úvod tohto popoludnia zaznela pieseň Hallelujah v podaní speváčky Petry Sabovej. Nasledovalo vystúpenie detí zo Školského klubu detí pri CZŠ. Na ďalšom programe sa spolupodieľali mládežnícke a detské spoločenstvá. V uvoľnenej a priateľskej atmosfére pri rôznych atrakciách pre deti sa všetci cítili veľmi dobre. Najmladší si mohli zasúťažiť v rôznych disciplínach, za čo dostávali pečiatky, ktoré mohli neskôr premeniť na zaslúženú odmenu. Teenageri a mládež nad 12 rokov vypĺňali zaujímavý dotazník zo života svätcov, ktorí reprezentovali určitý skutok milosrdenstva. Súťažiaci s najväčším počtom bodov boli zaradení do žrebovania o pekné ceny. Zábavnú časť okrem streľby zo vzduchovky, jazdy na koni, maľovaniu na tvár či trampolíne dopĺňal i metlobal z filmu Harry Potter, kde sa proti sebe postavili dva tímy: LaVia s eRkom proti skautom. Pre všetkých bolo pripravené vynikajúce občerstvenie, o ktoré sa postarali naše gazdinky. Nechýbala cukrová vata, kukurica, cigánska ani osviežujúca kofola či chutný guláš.
Ako čas pokročil, prišla na rad scénka s peknou myšlienkou o tom, že aj keď nami ľudia pohŕdajú a aj keď sme konali zle, On nás nikdy neopustí a z nášho obrátenia má nesmiernu radosť. Po scénke boli pripravené menšie súťaže pre staršiu generáciu v podobe ochutnávky bylinných čajov a kvízu o receptoch.  Aj keď sa už zvečerievalo, program ani zďaleka neskončil. Prišiel čas na eRko-tance, pri ktorých sa mnohí zapotili, okrem mládeže sa odvážne k tancom pripojili i nadšenci z publika.

Záverečnú bodku za týmto bohatým dňom dalo večerné kino. Mali sme možnosť pozrieť si film inšpirovaný skutočnou udalosťou o veľkej statočnosti a odpustení.

Opäť sa raz podarila akcia, pri ktorej sa mohli utužiť naše vzťahy, nadviazať nové kontakty a v srdečnosti a pohostinnosti vytvoriť pekné spoločenstvo.

Prinášame Vám, milí čitatelia, i fotoalbum z agapé, ktorý nájdete v novej fotogalérii alebo po kliknutí na externý odkaz: https://goo.gl/photos/AUQUExQeouk92HYh8
 

Farske agape16 3