FarnostSered
  • Vitajte na webe seredského dekanátu

eRko – HKSD vyhlasuje 19. ročník kampane Vypni telku, zapni seba!

  • Ostatná aktualizácia: sobota, 25. máj 2019, 16:04
  • Napísal: Andrej Macho
  • 25 máj

miska a dievcataeRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí vyhlasuje 19. ročník celoslovenskej kampane Vypni telku, zapni seba!

 Na celom Slovensku sa uskutoční v týždni od pondelka do nedele, 27.5.-2.6.2019. Dobrovoľníci z viac ako 200 obcí pripravia pre menšie či väčšie skupiny detí alternatívny program k pasívnemu prežívaniu voľného času pri TV, počítačových hrách a na internete. Do kampane sa zatiaľ zaregistrovalo približne 6 000 detí a dospelých.

Keďže eRko pôsobí aj v Seredi, zaujímavým spôsobom sa zapoja aj deti v Seredi...

 

Deti žijú v digitálnom svete. S eletronikou sa stretávajú doma, v škole, na návštevách, medzi rovesníkmi. Každý rok pribúdajú v domácnostiach nové digitálne zariadenia. Podľa oficiálnych štatistík sa v minulom roku celosvetovo predalo 206,8 miliónov tabletov. V tomto roku by síce predaj tabletov mal klesnúť, no podľa analytickej spoločnosti Gartner stúpne počet predaných smartfónov – až na 1,9 miliárd za rok.

Cieľom kampane Vypni telku, zapni seba! nie je bojovať proti elektronike a médiám.

Ako nadnárodná detská organizácia si však uvedomujeme, že deti si pre zrelý vývoj potrebujú uvedomiť hodnotu svojho voľného času.
Počas kampane sa to dá osobne zažiť.

 

 

Kampaňou nabádame deti a mládež vymeniť čas pri telke, počítačových hrách a internete za vzťahy, uplatnenie svojich talentov a tvorivosť.

Budeme sa niesť na vlnách témy Vysielame naživo. Opäť chceme našim deťom poukázať na hodnotu ich voľného času a pozvať ich k tomu, aby počas tohto týždňa strávili viac času so svojimi kamarátmi pri osobných stretnutiach a aktivitách – naživo.

Heslom 19. ročníka je: “Vysielame naživo”. Cez program pripravený animátormi eRka sa deti pozrú na to, ako využívať slová a talenty pre rozdávanie lásky a radosti v tomto svete a spoločnosti, v ktorej žijú.

erko sered4

 

Deti na znak svojho záväzku budú počas týždňa "Vypni telku, zapni seba!" nosiť náramok s logom kampane, čím pozývajú k tejto aktivite aj svojich rovesníkov. Tento rok dostanú aj jeden navyše - pre svojho kamaráta.
Taktiež si deti prinesú domov aj plagát na chladničku, kde si budú každý deň prilepovať nálepky za absolvovanie určených aktivít v danom týždni.

 

 

 

ANIMÁTORI ERKA V SEREDI PRIPRAVILI PROGRAM PRE VŠETKY DETI V TOMTO TÝŽDNI

V DŇOCH: utorok (28.5.) a streda (29.5.) od 16.00 - 17:30 hod.

A V PIATOK 31.5. OD 15.00 - 16:30 hod. VO FARSKEJ ZÁHRADE.

TEŠÍME SA NA VŠETKÝCH :)

 vtzs 2019 sered banner2

www.sered.erko.sk