FarnostSered
  • Vitajte na webe seredského dekanátu


eRko – HKSD vyhlasuje 17. ročník kampane Vypni telku, zapni seba! - Recept na priateľstvo

  • Ostatná aktualizácia: sobota, 27. máj 2017, 08:44
  • Napísal: Andrej Macho
  • 27 máj

vtzs2017 motiveRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí vyhlasuje 17. ročník celoslovenskej kampane Vypni telku, zapni seba!

 Uskutoční sa v týždni od pondelka do nedele, 29.5.-4.6.2016. Dobrovoľníci z viac ako 100 obcí pripravia pre menšie či väčšie skupiny detí alternatívny program k pasívnemu prežívaniu voľného času pri TV, počítačových hrách a na internete. Do kampane sa zatiaľ zaregistrovalo približne 6 000 detí a dospelých.

Zapoja sa aj deti v Seredi...

Deti žijú v digitálnom svete. S eletronikou sa stretávajú doma, v škole, na návštevách, medzi rovesníkmi. Každý rok pribúdajú v domácnostiach nové digitálne zariadenia. Podľa oficiálnych štatistík sa v minulom roku celosvetovo predalo 206,8 miliónov tabletov. V tomto roku by síce predaj tabletov mal klesnúť, no podľa analytickej spoločnosti Gartner stúpne počet predaných smartfónov – až na 1,9 miliárd za rok.

Cieľom kampane Vypni telku, zapni seba! nie je bojovať proti elektronike a médiám. Ako detská organizácia si však uvedomujeme, že deti si pre zrelý vývoj potrebujú uvedomiť hodnotu svojho voľného času.
Počas kampane sa to dá osobne zažiť.

vtzs bannerHeslom 17. ročníka je: “VIAC priateľstva, viac RADOSTI”. Deti sa cez program pripravený animátormi eRka pozrú na to, kedy priateľstvo rastie a ako by mohli využiť voľný čas na pozitívnu zmenu v živote.

 

 

 

erko sered4Deti na znak svojho záväzku budú počas týždňa Vypni telku, zapni seba! nosiť náramok s logom kampane, čím pozývajú k tejto aktivite aj svojich rovesníkov. Tento rok dostanú aj jeden navyše - pre svojho kamaráta.

Dostanú i brožúrku s názvom Recept na priateľstvo, ktorá ich bude sprevádzať jednotlivými úlohami počas týždňa i doma.

 

 

V MESTE SEREĎ JE PRIPRAVENÝ PROGRAM PRE VŠETKY DETI V TOMTO TÝŽDNI

OD PONDELKA DO ŠTVRTKA OD 16.00 - 17:30 HOD.

A V PIATOK OD 15.00 - 16:30 HOD. VO FARSKEJ ZÁHRADE.

TEŠÍME SA NA VŠETKÝCH :)

 

plagat s tyzdnom page 001