FarnostSered
  • Vitajte na webe seredského dekanátu


Farské oznamy od 09. novembra do 15. novembra 2020

Sered Neostry 
Poriadok bohoslužieb v Seredi
v týždni od 09. do 15. novembra 2020
CepenNeostry 
Deň
Liturgický kalendár
Čas
Úmysel svätej omše
Po
09.11.
Výročie posviacky Lateránskej baziliky, sviatok
7:00
Za vyslobodenie duší z očistca
18:00
Za + Bohumíra Baranoviča  
Ut
10.11.
Sv. Leva Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi, spomienka
7:00
Poďakovanie za Božiu pomoc a prosba o ďalšie Božie milosti 
18:00
Za + Annu Mrvovú  
St
11.11.
Sv. Martina z Tours, biskupa, spomienka
7:00
Za + Jána Endresa 
18:00
Za + Máriu Mihálikovú  
Št
12.11.
Sv. Jozafáta, biskupa a mučeníka, spomienka
7:00
Za farnosť
18:00
Za + Vincenta Kozáka  
Pia
13.11.
7:00
Na úmysel
18:00
Poďakovanie za 60 rokov života a prosba o zdravie a Božiu pomoc pre manžela
So
14.11.
7:00
Poďakovanie za 25 rokov modlitieb matiek
18:00
Za + Jiřího Podařila  
Ne
15.11.
33. cezročná nedeľa
7:30
Za zdravie a Božiu pomoc pre Natáliu 
Kostol
9:00
Za + Štefana a Máriu Martikovičových, synov a rodičov z oboch strán 
10:30 za farníkov  vysielame cez internet
18:00
Za + Petra Hrdloviča a rodičov z oboch strán 

 

 

 FARSKÉ OZNAMY

 

  • Kaplnka v Čepeni je dočasne odpojená od elektrického prúdu - sv. omše v nedeľu o 9:00 hod. za účasti 6 osôb budú bývať v kostole.
  • Počas týždňa je možné sláviť verejné sv. omše s obmedzeným počtom 6 osôb, aj v čítane kňaza. Kostol bude bývať cez deň otvorený na osobnú modlitbu, na štvrtkovú poklonu Najsv. Oltárnej sviatosti a na prijatie sviatosti zmierenia 30 minút pred sv. omšou. Počet osôb v kostole pritom nesmie presiahnuť 15 m2 na osobu. Úradné hodiny sú v utorok a vo štvrtok.
  • Farská charita má otvorenú miestnosť na Novomestskej ul. v utorok v čase od 15:15 do 17:00 hod. Keďže teraz nerobíme zbierky v kostole, ak je to možné, prosíme priniesť trvanlivé potraviny priamo do charity.
  • Možnosť získať úplné odpustky pre duše zosnulých v čase epidémie Covid-19, ktoré sú spojené s návštevou cintorína, sú stanovené na celý mesiac november. Starí, chorí a všetci, ktorí z vážnych dôvodov nemôžu vychádzať z domu, napríklad z dôvodu obmedzení nariadených kompetentnou autoritou v čase pandémie, aby sa zabránilo tomu, že mnohí veriaci sa zhromaždia na posvätných miestach, môžu získať úplné odpustky aj keď sa duchovne spoja so všetkými ostatnými veriacimi, zrieknu sa akéhokoľvek hriechu s úmyslom splniť ako náhle to bude možné tri ďalšie zvyčajné podmienky (sviatostná spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca), pred obrazom Pána Ježiša a Preblahoslavenej Panny Márie sa pomodlia zbožne modlitby za zosnulých, napríklad časť svätého ruženca, korunku Božieho milosrdenstva alebo iné modlitby za zosnulých, alebo sa zahĺbia do meditačného čítania jedného z evanjeliových úryvkov ponúkaných v liturgii za zosnulých, alebo vykonajú skutok milosrdenstva, obetujúc Bohu bolesti a útrapy vlastného života. Plagát s informáciou je na výveske kostola.
  • Úmysly sv. omší na r. 2021 budem zapisovať od utorku 10. novembra v čase úradných hodín.
  • Nepretržitú modlitbovú reťaz sme zahájili v našej farnosti od novembra. Úmysly modlitieb sú: za zastavenie koronavírusu, za pokoj vo svete a za potreby našej farnosti. Záujemci sa môžu zapísať do tabuľky  cez webovú stránku farnosti.
  • Novéna k Trnavskej Panne Márii, ktorá začína v piatok 13. novembra, bude v tomto roku bez účasti verejnosti. Sv. omša o 18:00 hod. bude každý deň vysielaná prostredníctvom TV LUX a Rádia Lumen. Bazilika bude otvorená denne od 11:00 do 16:00, s možnosťou vykonať si súkromnú pobožnosť pred milostivým obrazom Trnavskej Panny Márie. Plagát je na výveske kostola.

 

 erb dek cierny
 web: www.sered.fara.sk           tel: 031/789 28 67