FarnostSered
 • Vitajte na webe seredského dekanátu


Farské oznamy od 2. do 8. novembra 2020

Sered Neostry 
Poriadok bohoslužieb v Seredi
v týždni od 2. do 8. novembra 2020
CepenNeostry 
Deň
Liturgický kalendár
Čas
Úmysel svätej omše
Po
02.11.
Spomienka na všetkých verných zosnulých
7:00
Za duše v očistci, na ktoré si nikto nespomína
 7:30 Na úmysel svätého otca
18:00 Za duše v očistci  (ONLINE cez internet)
18:30
Za + Stanislava Horského
Ut
03.11.
Sv. Martina de Porres, rehoľníka, ľub. spomienka
7:00
Za obrátenie a Božiu pomoc a ochranu pre brata Jána a rodinu 
18:00
Za + rodičov Štefániu a Serafína Šurínových  
St
04.11.
Sv. Karola Borromejského, biskupa
7:00
Za + Stanislavu Vráblovú 
18:00
Za ružnecové bratstvo  
Št
05.11.
Sv. Imricha, ľub. spomienka
7:00
Za + Magdalénu Maronovú 
18:00
Za + Michala a Rozáliu, syna Vladimíra, vnuka Vladimíra a rodičov Michalkových  
Pia
06.11.
Prvý piatok
7:00
Na úmysel
18:00
Za + Helenu Chalupkovú, otca Štefana a starých rodičov Chalupkových a Filových  
So
07.11.
Fatimská sobota
09:00
Večeradlo  (ONLINE cez internet) 
10:00 Svätá omša  (ONLINE cez internet)
18:00
Za + Karola Sojku a Lukáša Šulana  
Ne
08.11.
32. cezročná nedeľa
7:30
Za + Jozefínu Sklenárovú 
9:00
kostol
Za + Bohuša Kučera, brata Viliama 
10:30 Za farníkov   (ONLINE cez internet)
18:00
Za + Petra a Máriu Viskupových, súrodencov a rodičov z oboch strán 

 

 

 FARSKÉ OZNAMY

 

 • Kaplnka v Čepeni je dočasne odpojená od elektrického prúdu - sv. omše v nedeľu o 9:00 hod. za účasti 6 osôb budú bývať v kostole.
 • Ďakujeme za technickú pomoc s prípravou sv. omše, vysielanej cez internet. 
 • Dušičková pobožnosť je dnes odpoludnia o 15:00 hod. vysielaná naživo cez internet z kostola na web stránke farnosti.
 • V týždni budeme vysielať cez internet sv. omnše v pondelok o 18:00, v sobotu program Fatimskej soboty od 9:00 a v nedeľu farskú sv. omšu o 10:30 hod. 
 • Pre tých, ktorí mali negatívny test na Covid-19 už neplatí zákaz vychádzania, majú mať pri sebe certifikát o negatívnom teste. Od pondelka je možné sláviť opäť verejné sv. omše s obmedzeným počtom 6 osôb. Kostol bude bývať cez deň otvorený na osobnú modlitbu, na štvrtkovú poklonu Najsv. Oltárnej sviatosti a na prijatie sviatosti zmierenia 30 minút pred, resp. 30 minút po sv. omši. Počet osôb v kostole pritom nesmie presiahnuť 15 m2 na osobu. Úradné hodiny sú v utorok a vo štvrtok.
 • Možnosť získať úplné odpustky pre duše zosnulých v čase epidémie Covid-19 stanovila Apoštolská penitenciária na celý mesiac november a je ich možné získať aj iným spôsobom: a)úplné odpustky pre tých, ktorí navštívia cintorín a pomodlia sa za zosnulých, hoci len v duchu, ktoré norma stanovuje len pre dni od 1. do 8. novembra, môžu byť presunuté na ďalšie dni, až do konca tohto mesiaca. Tieto dni, ľubovoľne zvolené jednotlivými veriacimi, nemusia nasledovať za seboub) úplne odpustky z 2. novembra, stanovené pri príležitosti Spomienky na všetkých verných zosnulých, ktoré môžu získať tí, čo nábožne navštívia chrám alebo kaplnku a pomodlia sa Otče náš a Verím v Boha, môžu byť presunuté nielen na predošlú alebo nasledujúcu nedeľu alebo na sviatok Všetkých svätých, ale aj na iný deň v mesiaci november, podľa slobodného rozhodnutia jednotlivých veriacich. Starí, chorí a všetci, ktorí z vážnych dôvodov nemôžu vychádzať z domu, napríklad z dôvodu obmedzení nariadených kompetentnou autoritou v čase pandémie, aby sa zabránilo tomu, že mnohí veriaci sa zhromaždia na posvätných miestach, môžu získať úplné odpustky aj keď sa duchovne spoja so všetkými ostatnými veriacimi, zrieknu sa akéhokoľvek hriechu s úmyslom splniť ako náhle to bude možné tri ďalšie zvyčajné podmienky (sviatostná spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca), pred obrazom Pána Ježiša a Preblahoslavenej Panny Márie sa pomodlia zbožne modlitby za zosnulých, napríklad časť z Liturgie hodín za zosnulých, svätý ruženec, korunku Božieho milosrdenstva alebo iné modlitby za zosnulých, alebo sa zahĺbia do meditačného čítania jedného z evanjeliových úryvkov ponúkaných v liturgii za zosnulých, alebo vykonajú skutok milosrdenstva, obetujúc Bohu bolesti a útrapy vlastného života.
 • Návšteva chorých - budeme chodiť v tomto týždni v stredu, prosíme nahlásiť, kde je potrebné prísť.
 • Od novembra začíname Modlitbový zápas za ukončenie koronakrízy, z pokoj vo svete a potreby našej farnosti. Do modlitebných služieb na jednotlivé hodiny sa možno zapísať na webe našej farnosti. 
 • Úmysly sv. omší na r. 2021 budeme zapisovať od 9. novembra.
 • Podielové knihy zo SSV si možno vyzdvihnúť v sákristií kostola u pani kostolníčky Škodovej.

 erb dek cierny
 web: www.sered.fara.sk           tel: 031/789 28 67