FarnostSered
  • Vitajte na webe seredského dekanátu

Hraná krížová cesta v Šúrovciach - video + foto

  • Ostatná aktualizácia: štvrtok, 19. máj 2016, 00:26
  • Napísal: Andrej Macho
  • 16 máj

pasie16 surovce1Zaspomínajme si :) Článok sa nám trochu zatúlal smajlik anjel 

Šúrovce | Marec 2016 - Kvetná nedeľa je v poradí šiestou pôstnou a zároveň poslednou nedeľou v 40-dňovom období veľkého pôstu, ktorý sa začal Popolcovou stredou.

Kvetná nedeľa otvára najdôležitejší cirkevný týždeň v roku, známy pod názvami Veľký, Svätý, Pašiový a v evanjelickej cirkvi i Tichý týždeň. V jeho priebehu sa kresťania sústreďujú nielen v chrámoch, ale aj vo svojich domovoch na tiché nábožné rozjímanie, na kajúcne úkony, keď sa spoveďou a evanjelici účasťou na Večeri Pánovej vyznávajú zo svojich hriechov a veria v ich odpustenie. Mnohí veriaci pokračujú v bezmäsovom, na Veľký piatok i úplnom pôste, ale sa aj zameriavajú na skutky milosrdenstva.

Farnosť Šúrovce vstúpila do Veľkého týždňa hranou krížovou cestou - pašiami, ktorú si pripravili mládežnícke spoločenstvá z farnosti. Krížová cesta začala v nedeľu podvečer a odohrávala sa vo farskom areáli. Spolu s farníkmi z okolitých obcí tak spoločne prežívali a rozjímali nad Kristovým utrpením.

 

Správa na portály Arcibiskupského úradu: http://www.abu.sk/archiv/spravy/mladez-v-surovciach-pripravila-hranu-krizovu-cestu

Krátky trailer k videonahrávke Hranej krížovej cesty 2016 nájdete tu:

Fotky nájdete tu:

https://plus.google.com/photos/+FarnostSurovce/albums/6271996103577878705

pasie16 surovce2