FarnostSered
  • Vitajte na webe seredského dekanátu

2. ročník Patagónia festivalu za nami

  • Ostatná aktualizácia: pondelok, 20. jún 2016, 21:25
  • Napísal: Andrej Macho
  • 20 jún

kapela ame pataPo úspešnom premiérovom ročníku sa malá obec Pata pri Seredi (okres Galanta) stala dejiskom pokračovania PATAgónia festu. Na druhom ročníku festivalu vystúpili aj kresťanské hudobné stálice ako N.D.E., Felice či An(dž)elino, nechýbala ani známa speváčka Janais.

Vystúpila sedmička domácich interpretov i hosť z Čiech

„Účinkujúcich zoraďujeme čiastočne žánrovo a tiež podľa ich konkrétnych časových požiadaviek. Usilovali sme sa o obmenu účinkujúcich z minulého ročníka, ale nakoľko kapely An(dž)elino a N.D.E. mali veľký úspech u tunajšieho publika, rozhodli sme sa pozvať ich aj tento rok,” priblížili organizátori. Okrem spomenutých interpretov na festivale vystúpila detská formácia S.I.L.A., kapela AME, Slnovrat, Felice, speváčka Janais s kapelou a predstavil sa aj hosť zo susedných Čiech – kapela Angles.

Každoročne ho organizujú povzbudení postupom v GT 2016

Festival bol i tento rok jednodňový a tvorili ho hudobné vystúpenia gospelových interpretov.
Kapela AME, ktorá festival organizuje (na snímke hore), postúpila v súťaži Gospeltalent 2016 do semifinále. S podtitulom “Nebola to náhoda” pripravovala druhý ročník festivalu v spolupráci s občianskym združením Patagon, kultúrnou komisiou obecného zastupiteľstva, obcou, farským úradom Pata a ďalšími obecnými neziskovými organizáciami.

Festival zastrešil športový areál na Majerskej ulici v Pate v túto sobotu 18. júna od 15:00. Vstup bol voľný.

Foto vo fotogalérii alebo tu: https://goo.gl/photos/Q7U7ZEdtAsmP2ZZs9