FarnostSered
  • Vitajte na webe seredského dekanátu


K téme 6. stretnutia synody

  • Ostatná aktualizácia: streda, 27. apríl 2022, 12:58
  • Napísal: Šimon
  • Návštevy: 136
  • 26 apr

Synoda: 6. stretnutie - Dialóg so svetom (26.04.2022)


Posledné stretnutie synody v našej farnosti má názov Dialóg so svetom. Stále sme pri téme Misia. Na ostatnom stretnutí sme hovorili o misii v rámci Cirkvi, teraz sa budeme venovať misii navonok, smerom k svetu. Do našej farnosti patrí 15 700 obyvateľov, z toho je 54% katolíkov, 32% bez vyznania a 14% občanov je iného vierovyznania. Toto je naša misia, miesto, kde ako veriaci ľudia ohlasujeme radostnú zvesť.

Úryvok Svätého písma z evanjelia podľa Jána nám predstavuje Ježiša, ktorý sa rozpráva so samaritánskou ženou. Pán Ježiš nielenže s ňou vedie dialóg, ale dialógom ju vedie k hlbšiemu pochopeniu seba, Boha, zmyslu života.

Naše dnešné stretnutie je rozdelené na tri časti. V prvej budeme hovoriť o dialógu Cirkvi a spoločnosti, v druhej o spôsobe vedenia dialógu a v tretej časti sa budeme venovať potrebe obojstranného stretnutia.

Prikladáme link na online formulár pre tých, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť osobne:

https://forms.gle/6Eko75tqt679rBwe6

Pracovné listy (sú aj súčasťou formulára):

Farský list k 6. téme synody: klik

 

Synodálne stretnutie bude vysielané aj online na YouTube kanáli farnosti 26.4.2022 po sv. omši, cca o 18:45 h:


https://www.youtube.com/FarnostSered1/live

Synoda SR