FarnostSered
  • Vitajte na webe seredského dekanátu


Svätá omša spojená s vyslaním koledníkov Dobrej noviny

  • Ostatná aktualizácia: pondelok, 03. august 2015, 18:04
  • Napísal: Administrátor
  • Návštevy: 2334
  • 03 aug

dnDňa 13. 12. 2014 sa v Šaštíne konalo stretnutie koledníkov bratislavskej a trnavskej arcidiecézy, ktoré bolo ukončené svätou omšou spojenou s vysielaním koledníkov Dobrej noviny.

Svätú omšu v národnej bazilike v Šaštíne celebroval otec arcibiskup Stanislav Zvolenský spolu s naším otcom arcibiskupom Jánom Oroschom a otcom biskupom z diecézy Lodwar v Keni Dominicom Kimengichom. Koledníci si vypočuli veľa povzbudivých slov a dostali požehnanie pre svoje koledovanie. Našu farnosť zastupovali Sára Suchánová a Adriana Bojňanská z CZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi. Zapojili sa aj do liturgie čítaním prosieb a pre našu farnosť prevzali požehnanú kriedu, ktorou budú koledníci značiť dvere navštívených domácností.